Wolontariat pracowniczy mBanku doceniony!




Pracownicy mBanku zostali laureatami jednej z trzech głównych nagród w łódzkiej edycji konkursu „Barwy Wolontariatu".

mBank został uhonorowany główną nagrodą w lokalnej, łódzkiej edycji konkursu „Barwy Wolontariatu". Odznaczenie to jest dowodem uznania dla pracowników mBanku.

Bardzo nas cieszy to wyróżnienie, gdyż potwierdza zaangażowanie mBanku w działania charytatywne oraz wolontarystyczne. Niemal od początku istnienia mBanku zachęcamy Klientów do wspierania potrzebujących. Rok temu do prac na rzecz podopiecznych łódzkiego Zespołu Szkół Specjalnych Nr 5 zaangażowaliśmy zespół naszego banku. Czas spędzony z wychowankami placówki sprawia wiele radości zarówno dzieciom, jaki i pracownikom - podkreśla Dominika Nawrocka, odpowiedzialna za działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu mBanku.

Konkurs „Barwy Wolontariatu" jest organizowany przez Sieć Centrów Wolontariatu od 2001 roku. To jedyny w naszym kraju konkurs związany z działalnością wolontarystyczną. Jego ideą jest honorowanie najlepszych inicjatyw oraz pomysłów w obszarze działalności społecznej w Polsce. Najważniejsze kryteria, według których jury ocenia nadesłane projekty, to: zaangażowanie, innowacyjność, skuteczność oraz partnerstwo w podejmowanych przez wolontariuszy działaniach.

Program wolontariatu pracowniczego w mBanku działa od grudnia 2007 roku. Obecnie angażuje blisko 30 osób, ale liczba ta wzrasta z miesiąca na miesiąc. mBank stale współpracuje z Zespołem Szkół Specjalnych nr 5 w Łodzi, w którym uczą się dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Pracownicy banku wspierają wychowanków placówki poprzez działania edukacyjne oraz wspólne akcje, na przykład świąteczne. Starają się być obecni wśród dzieci na co dzień, na przykład na ławkach kibiców podczas zawodów sportowych oraz w trakcie ważnych uroczystości z życia szkoły, takich jak: Dzień Dziecka czy początek i zakończenie roku.

Aktualnie program obejmuje łódzką centralę mBanku. W kolejnych latach planowane jest rozszerzenie działań, co umożliwi zaangażowanie się na rzecz lokalnych społeczności pracowników mBanku na terenie całej Polski.

Społeczność jest dla mBanku jedną z podstawowych wartości. Dlatego od początku swojej działalności bank angażuje się w liczne przedsięwzięcia związane z edukacją, kulturą i aktywnym stylem życia, a także wspiera akcje charytatywne. Informacje o działaniach z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu mBanku są dostępne w serwisie www.mSpolecznosc.pl.



Tags: