Ruszył pilotaż, dzięki któremu Klienci mBanku będą mogli korzystać bezpłatnie z wpłatomatów MultiBanku
Od 3 listopada br. Klienci mBanku mogą bez prowizji wpłacać swoje środki również we wpłatomatach MultiBanku w Łodzi, a dokładnie w czterech maszynach dostępnych przez całą dobę. Tym samym rozpoczyna się końcowy etap testowania połączenia sieci wpłatomatów obu banków. Dzięki połączeniu maszyn Klienci mBanku będą mieli dostęp do prawie 150 wpłatomatów w Polsce.

Obecnie w Łodzi Klienci mBanku mogą korzystać z następujących wpłatomatów:

1. CH Pasaż Łódzki, ul. Jana Pawła II 30
2. CH Manufaktura, ul. Karskiego 5
3. Centrum Biznesu, al. Piłsudskiego 3 (2 wpłatomaty)
4. CH TULIPAN, al. Piłsudskiego 92
5. CH TESCO, ul. Pojezierska 93 (dostępny 24h)
6. MultiBank, al. Piłsudskiego 5 (dostępny 24h)
7. MultiBank, ul. Inżynierska 1/3 (dostępny 24h)
8. MultiBank, ul. Piotrkowska 242/250 (dostępny 24h)
9. MultiBank, ul. Piotrkowska 43 (dostępny 24h)

Wraz z połączeniem maszyn zainstalowano w nich nowy scenariusz wpłat. Zmiany dotyczą konieczności deklaracji wpłacanej kwoty oraz ograniczenia możliwości dokładania banknotów.

Od początku listopada Klienci mBanku korzystający z maszyn depozytowych muszą wpisać, ile gotówki zamierzają wpłacić. Deklaracja wpłaty zmusza do ponownego przeliczenia banknotów przed ich zdeponowaniem. To zmniejsza prawdopodobieństwo umieszczenia w maszynie przypadkowych przedmiotów, takich jak bilety, paragony i spinacze, co często powoduje unieruchomienie urządzenia. Dodatkowo deklaracja pozwala łatwiej rozpatrywać roszczenia w przypadku zacięcia maszyny.

Druga zmiana powoduję, że banknoty będzie można dołożyć tylko raz w ciągu transakcji. W nowym scenariuszu dołożenie gotówki jest możliwe tylko w sytuacji, kiedy w maszynie zostanie umieszczone mniej pieniędzy niż zadeklarowano lub kiedy część banknotów nie zostanie poprawnie przez maszynę rozpoznana.

Pierwszy testowy wpłatomat mBanku został uruchomiony w kwietniu 2003 roku. Obecnie Klienci mBanku mogą korzystać z sieci ponad 60 maszyn, a do końca roku mBank będzie uruchamiał średnio jedno urządzenie tygodniowo. Mapa z lokalizacjami poszczególnych maszyn znajduje się na stronach serwisu informacyjnego mBanku.