Oferta Allianz Banku teraz dostępna u agentów
Allianz Bank Polska rozpoczyna sprzedaż produktów i usług bankowych dla klientów indywidualnych poprzez sieć agentów Allianz. To kolejny krok w budowie sieci dystrybucji nowego banku.
Na początek produkty z oferty bankowej Allianz będzie oferowało 145 agentów - specjalistów bankowych. Za ich pośrednictwem będzie można skorzystać z produktów Allianz Banku, takich jak konta osobiste i oszczędnościowe, kredyt gotówkowy, karta kredytowa i linia kredytowa w koncie osobistym.
Sprzedaż poprzez sieć agentów jest jednym z elementów strategii Allianz Banku. Allianz zarządza siecią 6 tysięcy agentów na terenie całego kraju, a z usług ubezpieczeniowych i inwestycyjnych Allianz skorzystało do tej pory ponad 2 miliony klientów.
- Włączenie do struktur sprzedaży agentów to nie tylko zwiększenie sieci dystrybucji. Agenci od wielu lat ubezpieczają swoich klientów i oferują im produkty inwestycyjne, znają więc doskonale ich potrzeby finansowe. Dlatego dołączenie do portfela sprzedawanych przez nich produktów tych oferowanych przez bank jest naturalnym krokiem – mówi Andrzej Burża, członek zarządu Allianz Banku odpowiedzialny za współpracę z siecią Allianz.
W pierwszych miesiącach tego roku do grupy agentów przeszkolonych z obsługi produktów bankowych dołączą kolejni, którzy będą oferować swoim klientom profesjonalne usługi bankowe. Docelowo ma ich być ponad 1000. Równolegle bank otwiera kolejne oddziały bankowe w największych miastach.