Nowa jakość w kartach przedpłaconych ING
ING Bank Śląski uatrakcyjnił i uprościł ofertę kart przedpłaconych dla klientów indywidualnych i małych firm. Od 1 grudnia b.r. karty przedpłacone Maestro ING Banku Śląskiego zostały wyposażone w chip oraz w nowe funkcjonalności. Ciekawostką jest możliwość wyboru wizerunku karty.

"Uprościliśmy ofertę kart przedpłaconych - dziewięć typów kart Maestro zastąpiliśmy jedną kartą za to z dużo bogatszą funkcjonalnością. Karta jest ciekawsza z uwagi na możliwość wyboru wizerunku oraz bezpieczniejsza dzięki wyposażeniu w chip. Oprócz nowej karty przedpłaconej Maestro nadal oferujemy klientom kartę przedpłaconą VISA o unikatowym kształcie do płatności internetowych. Mamy nadzieję, że nasza oferta jest teraz bardziej przejrzysta i atrakcyjniejsza" - powiedziała Sylwia Wywiał, zarządzająca kartami debetowymi w ING Banku Śląskim.

Nowa, uproszczona oferta kart przedpłaconych ING Banku Śląskiego dla klientów indywidualnych i małych firm opiera się na dwóch produktach:

1) karcie przedpłaconej Maestro - karta o zasięgu międzynarodowym, pozwalająca na dokonywanie transakcji gotówkowych i bezgotówkowych, umożliwiająca dokonywanie transakcji typu „cashback". Kartę można zakupić dla siebie lub podarować komuś innemu, a w przypadku małych firm na użytek firmy lub dla klienta indywidualnego.

2) karcie przedpłaconej VISA - karta półprzeźroczysta o niestandardowym kształcie (pierwsza w Polsce karta wycinana), której największym atutem jest możliwość płacenia przy jej użyciu za towary i usługi zarówno w Internecie, jak i we wszystkich punktach handlowo-usługowych akceptujących płatności kartami VISA. Z uwagi na niestandardowy kształt karty nie używa się do transakcji bankomatowych. Kartę można zakupić dla siebie lub swojego dziecka (13-18 lat).

Dodatkowo w przypadku kart przedpłaconych Maestro zastosowano technologię chipową - karty posiadają pasek magnetyczny i mikroprocesor. Wprowadzono również atrakcyjne funkcjonalności umożliwiające:

* dokonywanie wpłat gotówkowych we wpłatomatach ING Banku Śląskiego,
* wybór okresu ważności karty (2 lub 3 lata),
* dokonywanie zmian w dziennych limitach dla transakcji gotówkowych i bezgotówkowych,
* wybór wizerunku karty - można zakupić kartę ze standardowym wizerunkiem bez nadruku imienia i nazwiska (wzór z grafiką Tomasza Bagińskiego) lub zdecydować się na bardziej osobisty wariant z nadrukiem imienia i nazwiska oraz zindywidualizowanym wzorem. Klienci indywidualni mogą wybrać wizerunek wśród wzorów z galerii udostępnionej przez Bank, natomiast małe firmy mogą skorzystać zarówno z galerii jak i stworzyć swój własny wzór (przy zamówieniu określonej przez Bank ilości kart).

Karty przedpłacone ING Banku Śląskiego oferowane dla klientów indywidualnych i dla małych firm są bardzo wygodną formą dokonywania płatności. Karty można zasilić w każdej chwili, kwotą dowolnej wysokości dokonując przelewu lub wpłaty gotówkowej. Pozwala to na limitowanie i kontrolę ponoszonych wydatków. Transakcje bezgotówkowe dokonywane kartami przedpłaconymi mogą być realizowane do wysokości środków zgromadzonych na karcie i nie są związane z dodatkowymi prowizjami.

ING Bank Śląski oferuje karty przedpłacone od stycznia 2002 roku. Pierwsza wprowadzona do oferty karta - ówcześnie Podarunkowa - była drugą tego typu kartą w Europie.