Nordea Gwarant Fracht - idealna inwestycja na niepewne czasy
Placówki banku Nordea od 6 października sprzedają nowy produkt strukturyzowany z gwarancją kapitału – Nordea Gwarant Fracht, przygotowany przez Nordea Polska Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.

Nordea zaproponowała nowy produkt strukturyzowany z gwarancją kapitału - Nordea Gwarant Fracht. Produkty te są coraz częściej poszukiwane, zwłaszcza jako alternatywa wobec lokat bankowych czy funduszy inwestycyjnych. Ta najnowsza polisa na życie i dożycie towarzystwa ubezpieczeniowego Nordea będzie dostępna tyko przez miesiąc – od 6 października do 7 listopada. Rekomendowana długość inwestycji to 3,5 roku, a minimalna wpłata wynosi 5.000 zł. Nordeę Gwarant Fracht można będzie kupić we wszystkich placówkach banku Nordea oraz w sieci sprzedaży Nordea Polska Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie.

Inwestycja zapewnia pełne bezpieczeństwo kapitału. Niezależnie od sytuacji na niestabilnych rynkach akcji, daje stuprocentową gwarancję zwrotu zainwestowanych środków. W Nordea Gwarant klient nie ponosi opłat wstępnych oraz opłat za zarządzanie. Nie płaci również podatku od zysków kapitałowych.

Transport morski jest jedną z najbardziej opłacalnych metod przewozu masowych towarów. Zysk z Nordea Gwarant Fracht będzie zależał od indeksu Baltic Dry Freight Index, który odzwierciedla zmiany kosztów transportu morskiego surowców, takich jak węgiel, zboża czy metale. Indeks jest obliczany przez Baltic Exchange z siedzibą w Londynie.

Dotychczas Nordea wprowadziła dwa produkty strukturyzowane z gwarancją kapitału: Nordea Gwarant Europejskiego Sektora Finansowego i Nordea Gwarant Sektora Rolnego. Oba cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród klientów.