mBank offowo
Znani są już pierwsi wykonawcy Off Festival 2007. mBank jest mecenasem wydarzenia.
Tegoroczna, II edycja Off Festivalu odbędzie się w dniach 17-19 sierpnia, w Mysłowicach.

Organizatorzy imprezy ujawnili nazwy niektórych zespołów, które wystąpią podczas trzech dni koncertowych. W sumie na scenie pojawi się 40 zespołów z kraju i z zagranicy.

W sierpniu w Mysłowicach zagrają między innymi goście z kilku krajów:

ELECTRELANE to angielski zespół, który niedawno wydał swój czwarty album „No Shouts, No Calls". Związany jest z legendarnymi wytwórniami Too Pure i Beggars Banquet. Grupę tworzą cztery młode kobiety, ale ich muzyka nie ma w sobie wiele z feministycznego rocka. Spodobają się fanom Sonic Youth i The Velvet Underground, ale też wielbicielom post-rocka.

ILIKETRAINS gra post-rock-intelligent-goth i pochodzi z angielskiego Leeds. Zespół wydał dotąd cztery single i jedną EP-kę. Wciąż przygotowuje się do premiery pierwszego longplaya. Cały brytyjski rynek muzyczny czeka na ten debiut. Krytycy chwalą grupę za teksty i muzykę. Porównują ich zarówno z Joy Division, Tindersticks, jak z Godspeed You Black Emperor!. - Nick Cave byłby z nich dumny - piszą. Na koncertach muzycy przebierają się w mundury kolei brytyjskiej. Podpisali kontrakt z legendarną wytwórnią Beggars Banquet.

LOW FREQUENCY IN STEREO pochodzi z Norwegii. Swój lo-fi-post rock muzycy zaczęli grać w 2001 roku. Teraz promują ubiegłoroczny album „The Last Temptation Of... The Low Frequency in Stereo". Kochają ich krytycy muzyczni na całym świecie. Kochają ich fani. Nic dziwnego, skoro zespół potrafi połączyć w swoje muzyce inspiracje Stereolab i Joy Division.

BOOM PAM to kwartet z Izraela. Muzykę tradycyjną z współczesną łączy za pomocą dwóch gitar, tuby i bębnów. Gra od czterech lat, przed rokiem wydał debiutancki album. Zespół gra na wielkich festiwalach i w uznanych klubach (m.in. nowojorski Knitting Factory), ale także.. na weselach. Takiego połączenia muzyki śródziemnomorskiej z jazzem i tanecznym rockiem jeszcze w Polsce nie było.

RADIAN właśnie pracuje nad swoim czwartym albumem. Austriacki zespół łączy tradycyjne rockowe instrumentarium z elektroniczną produkcją. Wiedeńskie trio gra od 11 lat, współpracowało m.in. z Johnem McEntire z Tortoise (chicagowski muzyk produkował znakomity album Radian „Juxtaposition" - wyd. Thrill Jockey 2004).

Polscy artyści, którzy zagrają na tegorocznym Off Festivalu, reprezentują niemal wszystkie najważniejsze style krajowego offu. Wielu z nich, jak BRYGADA KRYZYS, to prawdziwe legendy. Inne, jak KAPELA ZE WSI WARSZAWA, by osiągnąć krajową popularność, musiały najpierw stać się gwiazdami na Zachodzie. Zwykle kierują nimi charyzmatyczni liderzy: tak jest ze ŚCIANKĄ czy BASSISTERS ORCHESTRA. Na Off Festivalu zaprezentują swoje nowe piosenki - tak na pewno zrobi NOSOWSKA, która właśnie wydała solowy album „UniSexBlues".

Wszystkich tych, którzy przybędą w sierpniu do Mysłowic czekają dwa dni koncertów na kąpielisku Słupna oraz dzień trzeci, pod roboczym hasłem IndustrialART. W mieście pojawią się murale, projekcje wideo, mobilne instalacje.

Zaprosiłem do Mysłowic ludzi, którzy mogliby w nasze miasto zaingerować sztuką - mówi Artur Rojek, lider Myslovitz i dyrektor artystyczny Off Festivalu.

Off Festival to nie tylko dobra, alternatywna muzyka. To nie tylko sztuka. Również pomoc tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Przez cały sierpniowy weekend trwać będą II MIĘDZYNARODOWE TARGI WOLONTARIATU oraz ŚWIĘTO RADOŚCI DZIECI.

Mecenat nad Off Festivalem objął mBank. Od początku swojej działalności mBank wspiera ciekawe inicjatywy kulturalne, kładąc szczególny nacisk na tworzenie Społeczności.Tags: