mBank Maraton Team najlepszy w biegach sylwestrowych
Henryk Szost i Arkadiusz Sowa - zawodnicy mBank Maraton Teamu - zwyciężyli w międzynarodowych biegach sylwestrowych.

Henryk Szost zajął pierwsze miejsce w 10. Biegu Sylwestrowym w austriackiej miejscowości Kainy. Reprezentant mBank Maraton Teamu na trasie liczącej 6,72 km osiągnął czas 20.02.

Arkadiusz Sowa dobiegł do mety jako pierwszy w kategorii mężczyzn w 29. edycji Międzynarodowego Biegu Sylwestrowego w Szydłowie na dystansie 8 km. Olimpijczyk jest pierwszym od czterech lat Polakiem, który triumfował w Szydłowie.

Od początku swojej działalności mBank promuje aktywny tryb życia. Już od 5 lat zawodowi sportowcy i wielbiciele biegania startują w mBank Łódź Maratonie. Po sukcesie maratonu mBank utworzył mBank Maraton Team - zespół złożony z sześciu czołowych polskich maratończyków. Bardzo nas cieszą liczne nagrody i wyróżnienia, które zawodnicy grupy zdobywają podczas ważnych wydarzeń sportowych w Polsce i Europie - mówi Dominika Nawrocka, odpowiedzialna za działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu mBanku.

mBank Maraton Team powstał z myślą o wspieraniu zdolnych polskich biegaczy, a także propagowaniu sportu i zdrowego stylu życia oraz upowszechnianiu biegania jako najprostszej formy aktywności. W skład mBank Maraton Teamu wchodzi elita polskiego świata sportu - wielokrotni medaliści na Mistrzostwach Polski na dystansie maratonu i półmaratonu oraz zdobywcy wysokich lokat podczas maratonów europejskich:

* Monika Drybulska
* Edyta Lewandowska
* Justyna Bąk
* Henryk Szost
* Arkadiusz Sowa
* Paweł Ochal

Umowy z zawodnikami obejmują sezon 2008-2009. Opiekunem mBank Maraton Teamu jest Artur Osman - uznany polski maratończyk, zwycięzca 4. edycji mBank Łódź Maratonu. Szczegółowe informacje na temat zespołu są dostępne na stronie: http://www.maraton.com.pl/.Tags: