mBank już po raz ósmy przyłącza się do Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Internauci, którzy chcą wesprzeć XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mogą wziąć udział w mBankowych Aukcjach WOŚP 2009 i wylicytować unikalne gadżety w serwisie aukcyjnym Allegro. Aukcje internetowe potrwają do 13 stycznia br., a całkowity dochód zostanie przeznaczony na zakup ultranowoczesnego sprzętu do wczesnej diagnostyki dzieci z chorobami onkologicznymi.

Przedmioty licytacji to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów mBankowych gadżetów. Uczestnicy licytacji mogą stać się posiadaczami m.in. unikalnych numerów w sieci mBank mobile czy kultowego kalendarza mBanku na 2009 r. Perełką aukcji jest specjalny komplet mBankowych kart płatniczych. Zwycięzca licytacji otrzyma karty ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz napisem „WOŚP 2009".

mBank od 2002 roku organizuje coroczne aukcje gadżetów na rzecz WOŚP. Łączna kwota uzyskana z dotychczasowych aukcji to blisko 60 tys. PLN.

Społeczność jest dla mBanku jedną z podstawowych wartości. Dlatego od początku swojej działalności bank angażuje się w liczne przedsięwzięcia związane z edukacją, kulturą i aktywnym stylem życia, a także wspiera akcje charytatywne. Tradycją mBanku jest przeprowadzanie z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy zbiórki pieniędzy dla Fundacji wspierających najbardziej potrzebujących. Ponadto mBank zachęca Klientów do przekazania 1% podatku organizacjom pożytku publicznego. Dodatkowo pracownicy mBanku angażują się w cykliczne działania w ramach wolontariatu pracowniczego. mBank na stałe współpracuje z Zespołem Szkół Specjalnych nr 5 w Łodzi. W 2008 roku bank został uhonorowany główną nagrodą w łódzkiej edycji konkursu „Barwy Wolontariatu".

Informacje o działaniach z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu mBanku są dostępne w serwisie www.mSpolecznosc.pl.Tags: