Kredyty hipoteczne: zmiana poziomu LTV
ING Bank Śląski wstrzymał przyjmowanie wniosków o udzielenie kredytów hipotecznych z niskim wkładem własnym - Bank obniżył maksymalny poziom finansowania ze 100% do 80% inwestycji. Decyzja obowiązuje od 15 stycznia br.

„W ostatnich miesiącach podejście banków do kredytowania inwestycji mieszkaniowych uległo istotnej zmianie. Mając na względzie dynamiczną sytuację na rynku nieruchomości również my zdecydowaliśmy o obniżeniu maksymalnego poziomu LTV. Tym samym wstrzymaliśmy sprzedaż kredytów hipotecznych z niskim wkładem własnym" - wyjaśnia Wojciech Widenka, zastępca dyrektora Departamentu Kredytów Detalicznych w ING Banku Śląskim odpowiedzialny za kredyty hipoteczne.

LTV dla kredytów hipotecznych w ING Banku Śląskim wynosi od 15 stycznia br. 80%, co oznacza minimalny wkład własny na poziomie 20%. Wszystkie wnioski złożone i wprowadzone do systemu do 14 stycznia br. zostaną rozpatrzone na dotychczasowych zasadach.

ING Bank Śląski udziela kredytów hipotecznych w PLN. W zależności od potrzeb kredytobiorców kredyty hipoteczne udzielane są nawet na okres do 40 lat. Minimalna kwota kredytu wynosi 20 000 zł, a maksymalna uzależniona jest od zdolności kredytowej wnioskodawcy oraz wartości nieruchomości. Aby sprawdzić zdolność kredytową wystarczy wypełnić formularz na stronie www.ingbank.pl, a już następnego dnia doradca kredytowy kontaktuje się z klientem.

Aktualne oprocentowanie produktów hipotecznych w PLN wynosi:

* Kredyt hipoteczny: 6,65 - 7,25 %,
* Pożyczka hipoteczna: 8,65 - 9,45%,
* Kredyt konsolidacyjny: 7,15 - 8,25%.