Konto Wyjątkowe w Banku Ochrony Środowiska - Najlepsze według Expander'a.
W ostatnim rankingu kont osobistych Expandera, Konto Wyjątkowe - jeden z najnowszych produktów BOŚ S.A. – zajęło pierwsze miejsce. Expander przeanalizował RORy przeznaczone dla osób, które nie korzystają z Internetu i wszystkie dyspozycje zlecają w placówce bankowej.

Ranking opublikowano 31 lipca. Analiza Expandera wykazała, że po roku korzystania z rachunku, najmniejsze koszty poniesie posiadacz Konta Wyjątkowego w BOŚ S.A. Jest to o tyle ciekawe, że w zestawieniu jest to jednocześnie rachunek z najwyższą opłatą za prowadzenie. Prowizja wynosi 19 zł miesięcznie, podczas gdy średnia rynkowa, to
nieco ponad 6 zł. Prowizja w BOŚ S.A. jest jednak rekompensowana brakiem opłat za zlecane w oddziale przelewy, wydanie i korzystanie z karty (tylko w pierwszym roku) oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Ponadto koszt znacząco zmniejsza wysokie oprocentowanie, które dla salda wynoszącego do 3 tys. zł sięga aż 8% w skali roku. Przy wyższych kwotach jest natomiast nieco niższe i wynosi 4% lub 5%.

W sumie posiadacz konta w BOŚ S.A. po roku zapłaci 228 zł za jego prowadzenie. Otrzyma jednak 67,9 zł odsetek, a więc koszt wyniesie 160,1 zł. Roczny koszt prowadzenia rachunku może wydawać się wysoki. W porównaniu jednak z konkurencją, opłata ta jest bardzo niska. Roczny koszt utrzymania konta w drugim banku w rankingu Expandera wynosi 300 zł, a ostatniego banku w rankingu, ponad 700 zł.

źródło: Bank Ochrony Środowiska