Klienci mBanku pomogli dzieciom
Do 18 września przedłużono termin nadsyłania zgłoszeń do Rankingu 500 najbardziej innowacyjnych firm. To ostatnia szansa dla przedsiębiorstw, które chcą wziąć udział w badaniu i znaleźć się na prestiżowej liście. Innowacyjna metodologia badań, opracowana przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN, umożliwia zaistnienie w Rankingu obok siebie zarówno dużych przedsiębiorstw o wysokich nakładach na Badania i Rozwój, jak i mikrofirm, działających w obszarach nowoczesnych technologii czy o innowacyjnym pomyśle na biznes. Ogłoszenie rankingu nastąpi 6 grudnia br.

Celem projektu jest pobudzenie procesów innowacyjnych w gospodarce oraz promocja innowacyjnych przedsiębiorstw. Badania prowadzi zespół Międzynarodowej Sieci Naukowej Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN w ścisłej współpracy z BRE Bankiem i Gazeta Prawną. Partnerem wspierającym jest Dun&Bradstreet.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, wyniki badań zostaną opublikowane w raporcie na temat innowacyjności polskiej gospodarki, przygotowanym przez INE PAN oraz w specjalnym dodatku Gazety Prawnej. Prócz głównego rankingu 500 najbardziej innowacyjnych firm, powstaną podrankingi regionalne, branżowe, oraz najbardziej innowacyjnych mikrofirm i najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw z sektora MSP.

Ranking 500 będzie uwzględniał firmy, które wykazują się wysoką dynamiką sprzedaży w kraju i za granicą, zdolnością tworzenia miejsc pracy, wprowadzaniem nowych produktów i usług, efektywnością wykorzystania aktywów, nakładami na innowacyjność, uzyskanymi patentami oraz powiązaniami z instytucjami badawczymi w ramach programów europejskich. W obecnej edycji do oceny zostaną także włączone opinie kilkudziesięciu ekspertów z przedsiębiorstw.

Zwieńczeniem Programu będą Gale innowacyjności organizowane przez BRE Bank. Podczas uroczystości zostaną ogłoszone wyniki rankingów, a liderzy otrzymają statuetki Kamertona Innowacyjności. Wydarzenie będą również okazją do dyskusji środowiska przedsiębiorców i naukowców na temat innowacyjności.

Aby wziąć udział w badaniu, należy wypełnić ankietę dostępną na stronach internetowych BRE Banku (www.brebank.pl//innowacyjnosc) lub INE PAN (www.inepan.waw.pl/siec) oraz przesłać ją na adres Polskiej Akademii Nauk: Instytut Nauk Ekonomicznych PAN, Pałac Kultury i Nauki
Pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa, janik@inepan.waw.pl.Tags: