ING Bank Śląski: Kredyty hipoteczne w CHF
Dzisiaj ING Bank Śląski podjął decyzję o wstrzymaniu przyjmowania wniosków o udzielenie kredytów hipotecznych indeksowanych kursem CHF. Decyzja obowiązuje od 3 grudnia b.r.

"Po przeanalizowaniu ofert innych banków w zakresie udzielania kredytów hipotecznych, zarząd ING Banku Śląskiego podjął decyzję o wstrzymaniu sprzedaży kredytów hipotecznych indeksowanych kursem franka szwajcarskiego. Powodem tego kroku jest sytuacja na rynkach finansowych, w tym wahania kursów oraz trudny do przewidzenia trend zmiany w najbliższym czasie. Tym samym Bank skoncentruje się na sprzedaży kredytów w złotych" - wyjaśnia Piotr Utrata, rzecznik prasowy ING Banku Śląskiego.

Przyjmowanie wniosków o udzielenie kredytów hipotecznych indeksowanych kursem CHF zostało wstrzymane od 3 grudnia b.r. natomiast wszystkie wnioski złożone i wprowadzone do systemu do 2 grudnia b.r. zostaną rozpatrzone na dotychczasowych zasadach.

W zależności od potrzeb kredytobiorców kredyty hipoteczne ING Banku Śląskiego w złotych udzielane są nawet na okres do 40 lat. Minimalna kwota kredytu wynosi 20 000 zł, a maksymalna uzależniona jest od zdolności kredytowej wnioskodawcy oraz wartości nieruchomości. Aby sprawdzić zdolność kredytową wystarczy wypełnić formularz na stronie www.ingbank.pl, a już następnego dnia doradca kredytowy kontaktuje się z Klientem.

Aktualne oprocentowanie produktów hipotecznych w PLN wynosi:
Kredyt hipoteczny: 7,93%,
Pożyczka hipoteczna: 10,13%,
Kredyt konsolidacyjny: 8,93%.