Indeks Zdobywców w mBanku po raz drugi
mBank oferuje kolejną lokatę strukturyzowaną, której zysk zależny jest od ceny kontraktów terminowych na indeks WIG20 o najbliższym terminie wygaśnięcia.

Od 6 do 17 sierpnia 2009 r. trwa subskrypcja na 6-miesięczną LOKATĘ strukturyzowaną Indeks Zdobywców II. Struktura, tak jak jej poprzedniczka, jest oparta na kontrakcie terminowym na indeks WIG20 o najbliższym terminie wygaśnięcia, odwzorowującym notowania cen akcji 20 największych spółek notowanych na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Lokata potrwa od 18 sierpnia 2009 r. do 17 lutego 2010 r.

Pierwsza lokata Indeks Zdobywców, którą zaproponowaliśmy dwa tygodnie temu, spotkała się z dużym zainteresowaniem Klientów. Trendy, na które wskazywałam przy rozpoczęciu poprzedniej subskrypcji utrzymują się, dlatego proponujemy kolejną strukturę umożliwiającą osiągnięcie zysku na kontraktach terminowych na indeksie WIG20 w ciągu 6 miesięcy. Mimo nadziei na zakończenie kryzysu, najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest stagnacja światowej gospodarki na poziomie 0,0% - 1,5% wzrostu PKB. Dotyczy to także gospodarki polskiej, która obecnie znakomicie radzi sobie z kryzysem, jednak w dłuższej perspektywie czasowej będzie prawdopodobnie w znacznie większym stopniu odzwierciedlać trendy globalne. - mówi Monika Chwiedziewicz, Menedżer ds. Produktów Inwestycyjnych mBanku. Można przypuszczać, że uwzględniwszy pewną korektę, w ciągu najbliższego półrocza dojdzie do ustabilizowania się cen kontraktów terminowych na WIG 20 na poziomie nie przekraczającym 2000 punktów.

Zysk z Indeksu Zdobywców II uzależniony jest od ceny kontraktów terminowych na indeks WIG20, zanotowanej na zamknięciu sesji w dniu 15 lutego 2010 r. Oprocentowanie maksymalne lokaty wyniesie nie mniej niż 10% w skali roku i zostanie wypłacone, jeśli poziom instrumentu bazowego lokaty w dniu 15 lutego 2010 r. znajdzie się w przedziale 1750-2000 punktów. Warunki wypłaty oprocentowania prezentuje wzór umieszczony na stronie mBanku.

Inwestowanie w struktury mBanku jest bardzo proste - wystarczy zalogować się do systemu transakcyjnego i wejść do zakładki „Inwestycje" dostępnej na pierwszej stronie po zalogowaniu. Nie trzeba dopełniać żadnych dodatkowych formalności. Otwarcie lokaty strukturyzowanej w mBanku nie wiąże się z ponoszeniem żadnych opłat ani prowizji. Bezpłatne jest także zarządzanie lokatą. Oferta jest przeznaczona dla każdego Klienta - minimalna kwota wpłaty wynosi 1 000 PLN, a powierzony kapitał jest gwarantowany w 100%.

Lokaty strukturyzowane to oferta mBanku, która umożliwia dywersyfikację portfela z aktywami. Struktury dają możliwość zarabiania polskim inwestorom na akcjach spółek notowanych nawet na odległych kontynentach, zagranicznych indeksach, towarach czy surowcach bez ponoszenia kosztów inwestycji, a przy jednoczesnej pełnej ochronie kapitału.

źródło: mBankTags: