BRE Bank: Jutro należy do kobiet
„Fuzje i przejęcia przedsiębiorstw” to temat przewodni kolejnego seminarium z cyklu „Jutro należy do kobiet”, którego organizatorem jest BRE Bank. Celem całego programu jest stworzenie platformy rozwoju zawodowego kobiet- menedżerek zarządzających w największych polskich firmach i międzynarodowych korporacjach. Drugie już spotkanie odbędzie się w czwartek, 15 stycznia br., w Pałacyku Krasnodwór na warszawskim Bemowie.

Podczas spotkania panie będą miały okazje zapoznać się z praktycznymi aspektami dotyczącymi fuzji i przejęć. Gościom przedstawione zostaną dwa studia przypadków prezentowane przez specjalistów w tej dziedzinie: Jacka Kowalskiego, dyrektora BRE Corporate Finance, który opisze przejęcia niepubliczne na przykładzie procesu transakcyjnego sprzedaży spółek Wielkiej Syntezy Chemicznej przez Naftę Polską, oraz dr. Marcina Lewandowskiego, prezesa zarządu Antares Corporate Finance, który zaprezentuje przypadek transakcji M&A na rynku giełdowym: W.Kruk/Vistula-Wólczanka. Z kolei o roli banków w finansowaniu fuzji i przejęć opowiedzą ekspertki BRE Banku: Adrianna Adamiak, dyrektor Departamentu Finansowania Strukturalnego i Mezzanine, oraz Jolanta Pankiewicz, wicedyrektor tej jednostki.

Oprócz prezentacji panie wysłuchają debaty dwóch „zespołów doradczych” konfrontujących argumenty za i przeciw realizacji transakcji przejęć w obecnej sytuacji gospodarczej.

Miłym akcentem spotkania będzie wizyta gościa specjalnego, pani Teresy Rosati. Znana projektantka i niewątpliwie prawdziwa kobieta sukcesu, opowie zaproszonym paniom o swojej drodze zawodowej. Pozostając w tej tematyce, na zakończenie spotkania organizatorzy zaproszą panie do wysłuchania praktycznego wykładu na temat wizerunku, który poprowadzi była modelka, stylistka, szefowa działu mody w czasopiśmie Przyjaciółka– Anna Mietelska.

Całe spotkanie, podobnie jak poprzednie, pierwsze z cyklu „Jutro należy do kobiet” poprowadzi Olga Kozierowska, autorka i redaktorka programu "Sukces Pisany Szminką" emitowanego w Radiu PIN. Jest to obecnie jedyny cykl audycji, który łączy kobiecość z biznesem, programu, który jest odpowiedzią na potrzeby nowej generacji kobiet - śmiało realizujących plany zawodowe, zdobywających obszary wcześniej zarezerwowane tylko dla mężczyzn. Partnerem programu jest BRE Bank.

Miejsce: Warszawa, Pałacyk Krasnodwór, ul. Kocjana 70, Warszawa
Data: 15 stycznia 2009Tags: