Pracuj w Łodzi, pracuj w mBanku
mBank rozpoczął niecodzienną kampanię zachęcającą Łodzian do pozostania w mieście i szukania pracy w mBanku.

16 maja br. rozpoczęła się akcja promocyjna w pociągach relacji Łódź-Warszawa oraz w prasie lokalnej. Akcja organizowana jest pod hasłem: Pracuj w Łodzi, pracuj w mBanku. Warszawę polecamy na weekend. Na stacjach kolejowych oraz w pociągach relacji Łódź-Warszawa umieszczone zostały plakaty i naklejki. Dodatkowo w kampanii wykorzystano komunikaty nadawane po zapowiedzi odjazdu pociągu w kierunku Warszawy lub powrotu z Warszawy. W okolicach dworca kolejowego Łódź Fabryczna oraz PKS hostessy będą rozdawać podróżnym ulotki dotyczące akcji.

W związku z dynamicznym rozwojem banku oraz ekspansją na rynki Czech i Słowacji poszukujemy specjalistów w wielu obszarach działalności. Nie jest dla nas istotny kierunek ukończonych studiów, ale umiejętność przyswajania wiedzy, zaangażowanie oraz dynamizm i chęć poszerzania horyzontów - mówi Łukasz Małecki doradca ds. personalnych w mBanku. Jak wiadomo, wielu wykształconych, ambitnych Łodzian wyjeżdża z naszego miasta, bo nie widzi tu szans na atrakcyjną pracę. Akcja, skoncentrowana głównie w pociągach jadących z lub do Warszawy, ma na celu pokazanie Łodzianom, że w naszym mieście istnieją możliwości zdobycia ciekawego doświadczenia zawodowego oraz pracy w organizacji o unikalnej kulturze korporacyjnej, w młodym, dynamicznym i kreatywnym zespole.

Aktualne oferty pracy wraz ze szczegółami dotyczącymi wymagań na poszczególne stanowiska znajdują się w serwisie mKariera. Rekrutacja odbywać się będzie na różne stanowiska w takich obszarach jak: marketing, produkty bankowe oraz systemy informatyczne.

Kandydaci do pracy w mBanku powinni przede wszystkim:
w swoich działaniach dążyć do doskonałości, szukać i wykorzystywać możliwości rozwoju,
skutecznie realizować powierzone działania, chętnie podejmować ryzykowne działania,
podejmować odpowiedzialność za zadania i innych, samodzielnie podejmować decyzje, wykazywać inicjatywę,
być gotowymi do podejmowania kolejnych wyzwań i współpracy z ludźmi, zarażać ich swoją energią i dynamizmem,
w pełni angażować się we wszystko co robią, wierzyć w swoje możliwości i posiadać umiejętność samomotywacji.

Dodatkowo ubiegający się o pracę w mBanku powinni posiadać wykształcenie wyższe, znać język angielski przynajmniej w stopniu komunikatywnym oraz sprawnie poruszać się w środowisku internetowym.

Proces rekrutacji składa się z trzech etapów. Po wstępnej selekcji aplikacji wybrane osoby są zapraszane na spotkanie do mBanku. Na rozmowie wstępnej prowadzonej przez pracownika działu kadr należy spodziewać się pytań dotyczących edukacji, pracy zawodowej, a także wiedzy na temat mBanku. Ponadto zostanie zweryfikowana znajomość języków obcych oraz umiejętność obsługi komputera i Internetu. Kolejnym etapem jest rozmowa z przyszłym bezpośrednim przełożonym. Biorą w nim udział tylko 2-3 osoby, a po jego zakończeniu podejmowana jest ostateczna decyzja o wyborze osoby na stanowisko.

mBank rozpoczął działalność w listopadzie 2000 roku. Od samego początku siedziba banku, jak i jego Contact Centre znajdują się w Łodzi. Również inne departamenty BRE Banku, działające na zlecenie mBanku, mają swoje komórki w Łodzi. Obecnie w samej tylko centrali i na mLinii pracuje przeszło 430 osób.

Pomimo, iż mBank jest bankiem wirtualnym, zapewniającym Klientom stały, wielokanałowy dostęp do usług bankowych, inwestycyjnych i ubezpieczeniowych przez Internet i telefon, od prawie siedmiu lat prowadzi działania mające na celu promocję Łodzi. mBank jest mecenasem wielu wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych w Łodzi, zachęca Klientów do wspierania łódzkich fundacji. Od 4 lat mBank jest głównym sponsorem i inicjatorem mBank Łódź Maratonu, który znalazł uznanie w środowisku biegaczy.Tags: