PKO BP: Największe polskie gwiazdy zagrają w Londynie
W niedzielę 7 września 2008 roku w legendarnej Wembley Arena w Londynie odbędzie się PKO BP London Live – Polish Music Festival, pierwszy tak duży Festiwal polskiej muzyki rozrywkowej za granicą. Osiem godzinnych koncertów najpopularniejszych polskich wykonawców zgromadzi dziesięć tysięcy osób. Wystąpią m.in. Bajm, Lady Pank, Kayah, Doda, Monika Brodka, Wilki, Bracia i Natalia Kukulska. To największe w historii święto polskiej muzyki transmitowane będzie na antenie TVP2.

Pomysł zorganizowania unikatowego festiwalu PKO BP London Live powstał z myślą o Polakach przebywającej w Wielkiej Brytanii, a także o samych Brytyjczykach pragnących poznać polską muzykę rozrywkową.

"PKO BP jest instytucją z blisko 90 letnią tradycją funkcjonowania na polskim rynku oraz pierwszym polskim bankiem, który założył placówkę w Wielkiej Brytanii. Teraz chcemy zaoferować Polakom przebywającym w Wielkiej Brytanii, z których część to klienci lub przyszli klienci naszego banku, imprezę kulturalną bez precedensu w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Wrześniowy Festiwal to przedsięwzięcie sponsoringowe nieporównywalne z czymkolwiek, co organizowane było wcześniej. Wiemy, że PKO BP London Live cieszy się popularnością, o czym świadczy ogromne zainteresowanie biletami. Już w ciągu kilku pierwszych dni funkcjonowania festiwalowego serwisu, poprzez który dystrybuowane były bezpłatne wejściówki statystyki zarezerwowanych biletów były imponujące – średnio rozdawaliśmy aż 1000 biletów dziennie" – mówi Bartłomiej Pawlak Dyrektor Banku kierujący Pionem Marketingu w PKO BP.

Nad przygotowaniem PKO BP London Live od ponad roku pracuje kilkanaście zespołów w Polsce i Wielkiej Brytanii. Po stronie samego Banku i STX Records w przedsięwzięcie zaangażowane jest ok. 100 osób. Projekt realizowany jest przy wsparciu kilkunastu doświadczonych i renomowanych podwykonawców z Wielkiej Brytanii tj. AMP a w tym Harvey Goldsmith, który wyprodukował słynny koncert charytatywny Live Aid .

PKO BP London Live towarzyszy intensywna kampania promocyjna w obydwu krajach. W Wielkiej Brytanii jest widoczna na stacjach metra, na autobusach (materiały zdjęciowe dostępne w Załączniku nr 1), a także w prasie brytyjskiej oraz polonijnej. W Polsce w promocję festiwalu włączyły się czołowe media - patroni medialni festiwalu wśród których są: AMS, Newsweek, Onet.pl i Onet.eu, Polska The Times oraz TVP2. Dodatkowo Bank rozpoczął w sierpniu ogólnopolską kampanię produktową Max Pożyczki z udziałem gwiazdy festiwalu PKO BP London Live Beaty Kozidrak.

Co się będzie działo na Wembley Arena?

W legendarnej Wembley Arena, gdzie w przeszłości odbyło się kilkaset historycznych wydarzeń koncertowych i sportowych (więcej informacji na temat Wembley Arena w Załączniku nr 2), wystąpi absolutna czołówka polskich wykonawców muzyki rozrywkowej. Na Głównej Scenie zagrają Bajm, Lady Pank, Kayah, Doda, Monika Brodka, Wilki, Bracia i Natalia Kukulska (biografie artystów dostępne są w Załączniku nr 3). Koncert poprowadzą Monika Richardson, Tomasz Kammel i Rafał Bryndal. Specjalnymi gośćmi na scenie będą Kayah oraz Jan Tomaszewski.

Natomiast na Square of Fame, tuż przed Wembley Arena, stanie Scena Młodych Talentów. Artyści, którzy na niej wystąpią zostali wyłonieni w konkursie Onet.eu, a także wybrani przez przedstawicieli STX JAMBOREE oraz PKO BP spośród nadesłanych do organizatora zgłoszeń. Obok wyróżnionego przez internautów zespołu Neske na scenie wystąpią Poise Rite, L.Stadt, Nika Boon, Moebus, Thuoc oraz Mama Selita (biografie artystów oraz więcej informacji o konkursie dotyczącym występu na Scenie Młodych Talentów w Załączniku nr 4 i 4a).

"Pojedyncze koncerty polskich wykonawców, które do tej pory odbyły się w Wielkiej Brytanii cieszyły się ogromnym zainteresowaniem przebywających tam Polaków. Często dla wszystkich chętnych nie starczało biletów. Dlatego wraz z sponsorem imprezy – PKO BP oferujemy im jednodniowy Festiwal muzyki rozrywkowej, na którym będą mogli posłuchać ośmiu koncertów największych polskich gwiazd i co najważniejsze bez konieczności płacenia za bilet. Festiwal będzie także niepowtarzalną szansą na promocję wschodzących gwiazd polskiej muzyki, czyli wykonawców, którzy wystąpią na Scenie Młodych Talentów przed Wembley Arena. Jak pokazał przebieg konkursu zorganizowanego we współpracy z Onet.eu zainteresowanie młodymi, polskimi artystami będzie duże – na zgłoszone do konkursu zespoły oddano ponad milion głosów w przeciągu zaledwie 17 dni." – podkreśla Stanisław Trzciński, prezes STX Records (Grupa STX JAMBOREE)

Na uczestników PKO BP London Live czeka moc atrakcji i nagród. W przerwach między koncertami losowane będą m.in. bilety lotnicze, skutery i samochód. Ponadto gwiazdy będą aktywnie uczestniczyć w spotkaniach z fanami, rozdając im autografy i odpowiadając na pytania. Dla każdego festiwalowicza PKO BP przygotował także prezent w postaci płyty z największymi przebojami gwiazd PKO BP London Live.

Dla widzów w Polsce organizatorzy we współpracy z telewizją zaplanowali cały dzień obszernych relacji z festiwalu. Wejście na żywo w TVP Polonia oraz transmisję wielkiego finału od godziny 21 na żywo na antenie TVP2 (harmonogram wejść transmisyjnych w TVP2 i TVP Polonia dostępny jest w Załączniku nr 5).

"To będzie wielki show muzyczny jakiego jeszcze nie było. Żeby pokazać koncert w pełnej krasie powiem tylko, że TVP2 będzie miała na miejscu najnowszy wóz cyfrowy HD oraz 16 kamer w tym jedną na 60-metrowym wysięgniku przed Wembley Arena, która pokazywać będzie panoramę Londynu" – mówi Wojciech Pawlak, dyrektor TVP2

Ponadto w dniu imprezy w Wembley Arena uruchomione zostanie także specjalne Studio Festiwalowe.Tags: