Nowe oblicze i funkcjonalność Oddziału Korporacyjnego BRE Banku w Łodzi
BRE Bank otworzył nowy Oddział Korporacyjny, w Łodzi przy Pl. Wolności 3. Zgodnie z założeniami, Oddział pełni rolę nowoczesnego centrum biznesowego, które jest już nie tylko punktem obsługi bankowej klientów korporacyjnych, ale również miejscem, w którym Klienci mogą skorzystać z szerokiego doradztwa i spotkać się ze swoimi kontrahentami w przyjaznych i profesjonalnie wyposażonych pomieszczeniach biurowych oraz konferencyjnych. Otwarciu towarzyszyła konferencja prasowa poświęcona specyfice łódzkiego biznesu i roli BRE Banku w gospodarczym rozwoju regionu.

Oddział jako centrum biznesowe
„Oddział BRE Banku w nowej formule z założenia jest miejscem otwartym dla Klientów, do którego przedsiębiorcy przychodzą nie dlatego, że muszą, ale dlatego, że czują się w nim dobrze, co daje im komfort prowadzenia biznesu. Temu założeniu odpowiada organizacja przestrzeni w Oddziale, poczynając od recepcji, gdzie pracownik banku witając klienta rozpoznaje jego potrzeby i pomaga mu w kontakcie z odpowiednim doradcą, wykonaniu kopii dokumentów czy nawet w zarezerwowaniu hotelu i biletu, kończąc na Business Lounge, czyli „biurze w banku”, które oddajemy całkowicie do dyspozycji klientów” – mówi Tomasz Bogus, Dyrektor Banku ds. Sieci Oddziałów Korporacyjnych BRE Banku.

Business Lounge to pomieszczenie na wzór minibiura, wyposażone w telefon, drukarkę, faks, dostęp do Internetu. Dzięki temu Klienci BRE Banku mają pewność, że zawsze – np. podczas podróży – mogą skorzystać z oddziału Banku, aby wykonać czynności biurowe. W placówce znajdują się również salki spotkań, zapewniające dyskrecję rozmów handlowych oraz sala konferencyjna z możliwością prowadzenia video-konferencji.

Wnętrza nowego Oddziału BRE Banku urządzone są funkcjonalnie i wygodnie, a aranżacja zapewnia komfort prowadzenia rozmów biznesowych.

- „Jesteśmy przekonani, że nowy Oddział BRE Banku zapewni znaczący skok jakościowy nie tylko w zakresie oferty i bieżącej obsługi, ale zagwarantuje również wiele dodatkowych usług biznesowych dla naszych Klientów. Chcielibyśmy, aby Oddział pełnił dla nich rolę nowoczesnego centrum biznesowo-doradczego, w którym doradcy BRE Banku służą Klientom profesjonalnym wsparciem w zakresie szeroko pojętego finanasowania” – dodaje Tomasz Bogus.

Oddział jako partner łódzkiego biznesu

Już od ponad 15 lat pracownicy Oddziału Korporacyjnego w Łodzi wspierają łódzkich przedsiębiorców oraz angażują się w rozwój regionu.

Obecnie Oddział w Łodzi obsługuje 618 klientów korporacyjnych, z czego 54% stanowią firmy z sektora MSP (o rocznych dochodach od 3 do 30 mln zł), a 37% to duże przedsiębiorstwa

„Jako BRE Bank nie aspirujemy do obsługi wszystkich przedsiębiorstw. Koncentrujemy się jedynie na wybranych grupach: dynamicznie rozwijających się małych i średnich firmach o rocznych przychodach od 3 do 30 mln zł, dużych przedsiębiorstwach oraz grupach kapitałowych. Obecnie obsługujemy niemal 31% potencjalnego rynku”, mówi Janusz Wojtas, członek zarządu BRE Banku ds. bankowości korporacyjnej.

Rozwój planujemy poprzez dalszą ekspansje na rynku i wzmocnienie współpracy z obecnymi klientami. Szczególnie obiecujące są branże farmaceutyczna, e-commerce, i usługi telekomunikacyjne oraz firmy o wysokim poziomie handlu zagranicznego .Będziemy się starali również pozyskać dużych inwestorów w regionie. Naszą przewagą konkurencyjną jest bardzo szeroka oferta, dzięki współpracy ze spółkami Grupy BRE Banku oraz najlepsi doradcy na rynku”, dodaje Janusz Wojtas.

Oddział BRE Banku w Łodzi to partner w biznesie, który dba również o rozwój przedsiębiorców. Systematycznie organizuje szkolenia dla właścicieli i menedżerów firm z zakresu instrumentów finansowych czy pozyskiwania środków unijnych na realizację inwestycji. Angażuje się także w lokalne przedsięwzięcia, jak chociażby konkurs „Lidera nowoczesnych technologii”. W ubiegłym roku zorganizował łódzką Galę innowacyjności, wydarzenie będące okazją do dyskusji o poziomie rozwoju regionu, połączone połączoną z ogłoszeniem rankingu najbardziej innowacyjnych firm regionu. Poza tym jest stałym mecenasem i partnerem różnego rodzaju konferencji i spotkań z lokalnymi przedsiębiorcami.Tags: