Nordea znacząco wzmacnia swoją obecność w Polsce
Nordea planuje uruchomienie 150 nowych placówek w Polsce w ciągu dwóch do trzech lat. Bank zatrudni 150 wysoko wykwalifikowanych menedżerów, a docelowo w sumie blisko 800 nowych pracowników. Nordea bardzo wysoko ocenia potencjał polskiego rynku bankowego i spodziewa się do 2011 roku potrojenia przychodów.

Plan ekspansji w Polsce jest największą inwestycją tego rodzaju w historii Grupy Nordea. Otwierając 150 nowych placówek, Nordea zwiększy znacząco swój udział w rynku. Powstaną one w aglomeracjach o największym potencjale rozwoju. Będą to nowoczesne placówki, z kilkuosobową obsługą, oferujące wszystkie najważniejsze produkty i usługi dla klientów indywidualnych oraz sektora małych i średnich przedsiębiorstw. W każdej będzie wydzielona część samoobsługowa, w której klienci będą mogli samodzielnie skorzystać z wybranych usług.

– Stawiamy na rozwój organiczny banku w Polsce jako najefektywniejszy i najkorzystniejszy ze względów kosztowych – mówi Thomas Neckmar, wiceprezes i dyrektor wykonawczy na Region Europy Wschodniej Grupy Nordea. – Inwestujemy w dogodnym momencie. Rynek bankowy w Polsce stale rośnie i trend wzrostowy będzie utrzymywał się przez kolejne lata. Świadomość marki Nordea w Polsce wzrosła w ostatnich miesiącach z 22 do 65 proc., a bank stale buduje silne relacje z klientami.

Rozwój sieci placówek wiąże się z zakrojoną na szeroką skalę akcją rekrutacyjną. W ciągu najbliższych trzech lat Nordea Bank Polska zatrudni blisko 800 nowych pracowników. Będą to głównie osoby odpowiedzialne za bezpośrednią obsługę klienta w powstających placówkach oraz wysoko wykwalifikowani doradcy klienta. Na stronach internetowych banku działa już specjalny serwis www.nordea.pl/kariera, zawierający informacje o rekrutacji. Można w nim złożyć online swoją aplikację na wybrane stanowisko.

– W procesie rekrutacji chcemy pozyskać 150 wysoko wykwalifikowanych menedżerów, którzy będą współodpowiedzialni za dobór i zatrudnienie kolejnych pracowników, a następnie budowę swoich zespołów – wyjaśnia Włodzimierz Kiciński, prezes zarządu Nordea Bank Polska.Tags: