Nordea Bank: Lokata na 10% - Superhit Nordea Banku
Bank Nordea aktywnie włączył się w walkę o depozyty. Zaproponował 3-miesięczną lokatę Superhit, oprocentowaną 10% w skali roku.

Starania banków o przyciągnięcie klientów z wolnymi środkami do zainwestowania intensyfikują się. Do gry włączył się bank Nordea i wyszedł z najwyższą obecnie na rynku ofertą w kategorii lokat 3-miesięcznych – 10% w skali roku. Propozycja jest skierowana do klientów banku posiadających w nim konto albo tych, którzy zdecydują się je założyć.

Lokatę Nordea Superhit można założyć w oddziałach Nordea na trzy miesiące, minimalna kwota to 500 zł, a maksymalna 10.000 zł. Klientom, którzy chcą zdeponować większe środki, bank zaoferuje inne wysokooprocentowane produkty oszczędnościowo-inwestycyjne: lokaty 7 i 9-miesięczne oraz polisę Nordea Profit Plus.

- Chcemy zachęcić klientów nie tylko korzystnym oprocentowaniem, ale także brakiem zbędnych procedur formalnych i kolejek do okienek. Tym bardziej, że nasza sieć, licząca już 118 placówek jest w pełni przygotowana do szybkiej i efektywnej obsługi klientów – powiedział Włodzimierz Kiciński, prezes zarządu Nordea Bank Polska.

Nordea dobrze sobie radzi z pozyskiwaniem nowych depozytów. W pierwszym półroczu, podczas gdy cały rynek wzrósł o niecałe 10 proc., Nordea osiągnęła dwukrotnie lepszy wynik, zwiększając wolumen depozytów o 20 proc. Najdynamiczniej przyrastały środki lokowane przez klientów na polisie Nordea Profit Plus, które na koniec pierwszego półrocza wyniosły prawie 1 mld zł.

Do założenia konta Nordea Spektrum wystarczy wypełnienie elektronicznego wniosku. Z dokumentami do podpisu przyjeżdża kurier, tak że nie jest potrzebna wizyta w oddziale. Od klientów o miesięcznych wpływach na rachunek powyżej 1.500 zł bank nie pobiera opłaty za jego prowadzenie. Bank oferuje ponadto swoim klientom bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w całym kraju. Mogą oni pobierać bezprowizyjnie gotówkę także za granicą z bankomatów sieci Nordea. Bank realizuje jednocześnie dwie strategie rozwoju – z jednej strony rozwija bankowość elektronczną, a z drugiej sieć nowoczesnych placówek Turbo, z 24-godzinną strefą samoobsługową.