MultiBank: Bezpieczeństwo z certyfikatem
MultiBank wprowadził nowy certyfikat potwierdzający autentyczność korespondencji elektronicznej wysyłanej do Klientów. To kolejne, obok Extended Validation, nowoczesne rozwiązanie podnoszące bezpieczeństwo korzystania z bankowości internetowej MultiBanku.

Logując się do serwisu zabezpieczonego certyfikatem można łatwo zweryfikować czy wyświetlana strona należy do właściwej instytucji. Kontroli autentyczności dokonujemy poprzez sprawdzenie informacji o witrynie lub kliknięcie w kłódkę umieszczoną na pasku adresowym lub w prawym, dolnym rogu przeglądarki.

Serwis transakcyjny MultiBanku jest zabezpieczony najnowszym certyfikatem Extended Validation Class 3 firmy VeriSign. Podnosząc bezpieczeństwo korespondencji do Klientów, bank wprowadził również nowy certyfikat do wiadomości e-mail.

- Na rynku istnieje wiele certyfikatów, jednak produkty stosowane przez MultiBank należą do ścisłej czołówki. Uzyskanie certyfikatów tej klasy wiąże się ze skomplikowaną procedurą weryfikacyjną. Instytucja ubiegająca się o tego typu zabezpieczenia musi dostarczyć szereg dokumentów potwierdzających jej tożsamość i profil wykonywanych usług, co eliminuje prawdopodobieństwo wystawienia certyfikatu niepowołanej firmie – mówi Jacek Stelmach, koordynator ds. bezpieczeństwa kanałów zdalnych w MultiBanku – Dzięki certyfikatowi VeriSign Class 2 Klienci mogą w łatwy sposób sprawdzić nadawcę wiadomości i potwierdzić, że jej treść jest zgodna z pierwotną – dodajeTags: