Konto brytyjskiego banku NatWest we wszystkich oddziałach PKO BP
PKO Bank Polski pogłębia współpracę z bankiem NatWest. Kolejnym krokiem w tworzeniu partnerskiej oferty obydwu banków jest umożliwienie złożenia wniosku o otwarcie rachunku NatWest we wszystkich oddziałach PKO BP.

Od 20 listopada br. wszyscy Polacy wyjeżdżający do Wielkiej Brytanii będą mogli jeszcze w kraju założyć brytyjskie konto NatWest Welcome. Warunkiem otwarcia rachunku jest złożenie w dowolnym oddziale PKO BP wypełnionego wniosku oraz okazanie ważnego dokumentu tożsamości. Jeżeli klient nie posiada jeszcze rachunku Superkonto w PKO BP, będzie je również mógł otworzyć podczas tej samej wizyty w oddziale Banku.

„PKO BP jest pierwszym polskim bankiem, który, rozpoczął działania w Wielkiej Brytanii. Zgodnie z naszą umową z NatWest, podpisaną w lipcu tego roku, z powodzeniem wdrażamy plan działania na rynku brytyjskim, oferując takie usługi jak kredyty hipoteczne dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. Wprowadzona dzisiaj możliwość otwarcia konta NatWest w oddziałach PKO BP jest kolejnym etapem budowania przewagi konkurencyjnej” - podkreśla Rafał Juszczak, prezes Zarządu PKO BP.

Docelowo w 2008 roku ten sam wniosek, który służy do otwarcia brytyjskiego rachunku NatWest Welcome w oddziałach PKO BP w Polsce, będzie podstawą do otwarcia rachunku Superkonto w oddziałach NatWest w Wielkiej Brytanii.

Posiadanie konta osobistego to dla osoby zatrudnionej w Wielkiej Brytanii konieczność, a nie kwestia wygody. Pracodawcy przelewają wynagrodzenia wyłącznie do banku, a większość dostawców usług (telefony komórkowe, telewizja, woda, elektryczność, gaz, itd.) ściąga należności z rachunku klienta za pośrednictwem polecenia zapłaty. Tymczasem, otwarcie konta nie jest proste zwłaszcza, gdy wszelkich formalności należy dopełnić w obcym języku, a procedury znacznie odbiegają od znanych nam wzorców. Możliwość założenia konta jeszcze w Polsce stanowi znaczne ułatwienie dla tej grupy klientów.

Zakładanie brytyjskiego konta w Polsce jest kolejnym krokiem w poszerzaniu przez PKO BP pionierskiej oferty dedykowanej Polakom wyjeżdżającym do pracy w Wielkiej Brytanii. Jej pierwszym elementem jest możliwość realizacji darmowych przelewów z kont NatWest Welcome na rachunki indywidualne w PKO BP, w kwocie równej lub wyższej niż 100 GBP. Przelewy z PKO BP do NatWest są realizowane bezpłatnie, niezależnie od kwoty – teraz także przez Internet.

Oferta dla Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii będzie stopniowo poszerzana, umożliwiając tym samym dotarcie do kolejnych segmentów rynku. Dzięki rachunkowi partnerskiemu w PKO BP i NatWest, Polacy w Wielkiej Brytanii w prosty i wygodny sposób zyskują dostęp do taniego i bezpiecznego narzędzia zarządzania finansami. Kolejnym elementem pakietu brytyjskiego jest dostępna już od lipca oferta kredytów hipotecznych, przygotowana specjalnie z myślą o specyficznych potrzebach osób pracujących w Wielkiej Brytanii. Prestiżowym zwieńczeniem ekspansji PKO BP na rynek brytyjski będzie przedświąteczne otwarcie pierwszej placówki, centrum hipotecznego, PKO BP w Londynie.

Swoją pionierską działalność w Wielkiej Brytanii PKO BP rozpoczął od podpisania 18 lipca br. umowy o współpracy z bankiem NatWest, należącym do Royal Bank of Scotland, jednej z czołowych grup finansowych na świecie. Celem tej współpracy jest rozwijanie nowoczesnych i przyjaznych produktów oraz usług finansowych dla Polaków pracujących lub zamierzających podjąć pracę w Wielkiej Brytanii.Tags: