Xelion uruchamia nowe placówki
Xelion. Doradcy Finansowi – lider rynku doradztwa finansowego w Polsce pod względem zgromadzonych aktywów i wartości sprzedaży produktów inwestycyjnych – uruchamia nowe placówki w Bielsku-Białej, Elblągu i Szczecinie. Firma powiększyła także sieć swoich Doradców Finansowych do ponad 200 osób.

Uruchamiając kolejne placówki firma Xelion tworzy ogólnopolską sieć doradztwa finansowego. Obecnie Klienci oraz Doradcy Finansowi mogą korzystać z 14 placówek zlokalizowanych w 9 kluczowych miastach Polski.

- Rozwój sieci placówek jest naszą odpowiedzią na rosnącą świadomość inwestycyjną Polaków oraz na wzrost zapotrzebowania na usługi doradztwa finansowego. W najbliższej przyszłości zamierzamy uruchamiać kolejne placówki – mówi Tomasz Marszałł, Dyrektor Marketingu Xelion. Doradcy Finansowi.

Nowe oddziały firmy Xelion będą koordynowały pracę Doradców Finansowych w regionach: zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim i na Podbeskidziu. Placówki pełnią głównie funkcje operacyjne, gdyż obsługa Klientów firmy odbywa się w dowolnym miejscu i czasie - dogodnym dla Klienta - w domu, biurze, restauracji, czy też w miejscu spędzania wolnego czasu, np. pole golfowe czy kort tenisowy.

W Bielsku-Białej placówka została zlokalizowana przy ul. 11 Listopada 60, w kamienicy "Pod Orłem". Do niedawna Bielsko-Biała była zwana „miastem stu przemysłów", dziś jest dynamicznie rozwijającym się ośrodkiem gospodarczym, centrum administracyjnym, przemysłowym i kulturalnym Podbeskidzia. Poziom rozwoju społeczno-gospodarczego miasta sprzyja lokowaniu na jego terenie zarówno kapitału krajowego, jak i zagranicznego. Inwestują tu m.in.: Fiat, Statoil, Texaco, Aral, Billa czy Philips. Wraz ze wzrostem zamożności mieszkańców Podbeskidzia rosną potrzeby efektywnego zarządzania majątkiem.

Biuro w Elblągu znajduje się przy ulicy Bałuckiego 8A. Wybór Elbląga na lokalizację placówki w regionie warmińsko-mazurskim nie był przypadkowy. Miasto i jego okolice są zagłębiem stolarskim, dodatkowo na tym terenie działa i skutecznie prosperuje kilka przedsiębiorstw, w śród nich te największe, jak np. Alstom Power, czy Elstar Oils oraz firmy z nimi kooperujące. Wraz z rozwojem prywatnej przedsiębiorczości wzrosło w regionie zapotrzebowanie osób zamożnych na mobilne, indywidualne doradztwo finansowe.

W Szczecinie placówka Xelion. Doradcy Finansowi została otwarta w „zagłębiu finansowym” miasta – na terenie odbudowanego Starego Miasta, przy ul. Siennej 9. O lokalizacji biura zdecydowała atrakcyjność, sąsiadującego z Niemcami oraz ze Skandynawią, regionu cechującego się dużą migracją ludności w celach zarobkowych. W linii nadmorskiej powstaje coraz więcej pensjonatów i ośrodków wypoczynkowych, co stwarza potencjalną podaż na usługi doradztwa finansowego.

Xelion uruchamiając nowe biura stworzył miejsca pracy dla kilkudziesięciu osób. W placówkach Bielsko-Białej, Elblągu i Szczecinie zatrudnieni zostali najlepsi w regionie Doradcy Finansowi, mający doświadczenie głównie w pracy z klientami zamożnymi w instytucjach z sektora finansowego. Obecnie ogólnopolska sieć Doradców Finansowych Xelion liczy ponad 200 osób i jest największą tego typu siecią w kraju.
- Do końca roku w całej Polsce zamierzamy zatrudnić jeszcze około 100 Doradców Finansowych. Rekrutację prowadzimy głównie wśród osób pracujących w bankach – twierdzi Magdalena Sztajnberg, Dyrektor Rekrutacji i Szkoleń w Xelion. Doradcy Finansowi.
Korzystanie z usług Doradców Finansowych Xelion jest całkowicie bezpłatne. Specyfiką działalności firmy jest długoterminowa współpraca z Klientami. Doradca kontaktuje się z Klientem, jeśli sytuacja na rynku kapitałowym może wpłynąć na zyskowność posiadanych przez niego produktów inwestycyjnych. W każdej chwili, poprzez Doradcę lub przez prywatne konto internetowe Xelion, Klient może analizować, co się dzieje z jego pieniędzmi.

Z szacunków firmy Xelion wynika, że w Polsce jest ponad 500 tys. osób, mających oszczędności powyżej 100 tys. zł. Wraz z rozwojem gospodarczym kraju, grupa Polaków, będących w zainteresowaniu Doradców Finansowych Xelion, powiększa się o około 15 proc. rocznie.Tags: