BWE - Bank Współpracy Europejskiej zmienia nazwę na Meritum Bank
Meritum Bank – to nowa nazwa zmieniającego profil i skalę działania Banku Współpracy Europejskiej. Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na zmianę nazwy Banku. Wybrana nazwa odzwierciedla charakter Banku – błyskawiczne docieranie do sedna sprawy i oczekiwań, z którymi klienci będą do banku przychodzić.

Meritum Bank będzie kierował swoją ofertę do klientów indywidualnych oraz mikro i małych firm. Będzie to bank dla ludzi kreatywnych, którzy sami chcą kierować swoim życiem. To właśnie tacy ludzie poszukują coraz lepszych rozwiązań i wymagają określonej jakości obsługi. Głównym atutem nowego banku ma być prostota i przewidywalność relacji z nim oraz wysoki poziom obsługi.

Nowy profil działalności banku wiąże się ze zmianą nazwy oraz wizerunku. Nowa nazwa jest odpowiedzią na oczekiwania klientów, którym bank będzie oferował usługi. Podstawą jego funkcjonowania ma być proste i skuteczne zaspokajanie potrzeb finansowych klientów przy jednoczesnym kreatywnym oraz elastycznym podejściu do wybranych kwestii wymagających rozwiązań niestandardowych.

Meritum Bank będzie oferował klientom pakiet usług wykraczających poza typową bankowość. Bank chce dawać swoim klientom takie możliwości, dzięki którym będą mogli swobodnie realizować swoje własne cele, kierując firmą czy planując swoje życie osobiste. Polacy są coraz bardziej wymagający, dlatego tak ważna staje się jakość obsługi, którą są w stanie docenić i za którą są w stanie płacić w rozsądnych granicach.

Nazwa Meritum Bank jest czytelna na całym obszarze oddziaływania kultury łacińskiej. Odnosi się do „istoty treści” i „zasadniczego przedmiotu spawy”. Została wybrana spośród kilku propozycji. W badaniach przeprowadzonych na zlecenie banku przez Millward Brown SMG/KRC otrzymała najlepsze rekomendacje potencjalnych klientów. Nowa nazwa w najlepszym stopniu odpowiada profilowi działalności banku. Respondenci uznali, że dobrze oddaje proponowane przez bank wyznaczniki nowoczesnej bankowości. Meritum Bank ma odróżniać się nie tylko podejściem do obsługi klienta oraz przygotowywaną ofertą, ale także nazwą, która niesie ze sobą rzeczowy, pozbawiony ozdobników przekaz.

Badania pokazały, że nazwa Meritum Bank kojarzy się przede wszystkim z fachowością, i rzetelnością, ale także szybkością, dokładnością i doświadczeniem. Dla przyszłych klientów banku nazwa oznacza także wysoką jakość obsługi i ofertę trafiającą w sedno ich oczekiwań.

Dlaczego Bank zmienia nazwę?

Bank ma nowego właściciela. Od listopada 2007r. jest nim fundusz inwestycyjny Innova 4/L.P zarządzany przez Innova Capital. Fundusz objął ponad 90% akcji Banku.

Pod koniec maja 2008r. przyjęta została nowa strategia rozwoju.

Budujemy zupełnie nowy Bank, a poprzez zmianę nazwy i wizualizacji chcemy zaakcentować nasze nowe wartości.

Nazwa banku jest tym elementem, z którym najczęściej stykają się nasi obecni i przyszli Klienci. Chcemy, aby mówiła ona wiele o tym, czym nowy Bank będzie wyróżniał się spośród innych. Chcemy, aby już dzięki samej nazwie, nasz Klient dowiadywał się, czego może od nas oczekiwać.

Bank będzie odpowiedzią na potrzeby klientów indywidualnych oraz mikro i małych firm.

Tworzymy ofertę dla osób o dobrym statusie materialnym, który osiągnęły dzięki swojej ciężkiej pracy. Ci ludzie bardzo cenią swój czas. Oczekują prostoty, uczciwych relacji oraz przewidywalności w relacji z Bankiem. Nie lubią być zmuszani do konfrontacji z zawiłymi procedurami i nadmiarem dokumentów. Uważają, że kontakt z bankiem powinien być łatwy i intuicyjny. Chcą sami decydować o swoich finansach, ale cenią wsparcie w postaci wiarygodnych analiz ułatwiających podejmowanie decyzji.

Jako osoby aktywne są dobrze zorientowani w ofertach rynkowych, ale uważają, że żaden bank dotychczas nie spełnił ich oczekiwań. Oczekują od banku transparentnej oferty i przyjaznych procedur.

Na co dzień preferują obsługę szybką i konkretną, jednak w sytuacjach szczególnych wymagają od banku, aby zaproponował dobre rozwiązanie ich nietypowych problemów.

Za dobrą usługę są skłonne zapłacić uczciwą cenę.