GE Money Bank

Dane podstawowe

Skrót: GE Money Bank
Nazwa: GE Money Bank SA
Adres: ul. Elżbietańska 2
80-894 Gdańsk
woj. Pomorskie
Polska
Opis: 30 grudnia 2004 zarejestrowany został GE Money Bank S.A. powstały z połączenia GE Capital Banku i GE Banku Mieszkaniowego.

aa

Dane dodatkowe

Oddział: Centrala
Numer banku: 171
Numer centrali: 17100007
Prezes: Mariusz Karpiński
Rok utworzenia: 2004
Liczba placówek: 56
Akcjonariat: Akcjonariuszami są spółki będące własnością General Electric: GE Capital International Financing Corporation (95,4%); Selective American Financial Enterprises (4,6%).
Strategiczny akcjonariusz: GE Capital International Financing Corporation, Stamford, USA
Kapitał własny (w tys. zł): 674,5 mln zł
Charakterystyka: GE Money Bank oferuje m.in.: kredyty hipoteczne na cele mieszkaniowe i konsumpcyjne, kredyty na zakup dóbr trwałego użytku i usług w systemie sprzedaży ratalnej – zarówno jednorazowe, jak i w ramach karty NonStop (m.in. we współpracy z sieciami Euronet, Media Markt, Saturn, Avans), kredyty gotówkowe (telemarketing i poprzez pośredników kredytowych), kredyty samochodowe (m.in. program Nisspol Kredyt we współpracy z Nissanem), program finansowania sprzedaży samochodów używanych (GEpard), karty kredytowe (VISA).

Kontakt

Email: klient.poczta@ge.com
Fax: (058) 30 07 952
Infolinia: 0801 889 889
Infolinia: 0800 277 777
Telefon: (058) 30 07 500
WWW: www.gemoneybank.pl

Oferta Banku

mBankKREDYT GOTÓWKOWY W GE MONEY BANKU

 • kredyt gotówkowy JUŻ OD 9,90%
 • możliwość uzyskania kredytu bez zaświadczenia o dochodach
 • bez wizyty w Banku
 • bez poręczycieli i dodatkowych zabezpieczeń
 • na dowolny cel
 • szybka decyzja kredytowa
 • możliwość ubezpieczenia od utraty pracy

mBankKREDYT HIPOTECZNY W GE MONEY BANKU

GE Money Bank przeprasza, że zaskoczył Cię tak szeroką ofertą kredytów hipotecznych

 • Kredyt Perspektywa to wyjątkowo niskie oprocentowanie
 • Kredyt Start to najniższe opłaty
 • Kredyt Równowaga to wyważone połączenie niskich opłat i atrakcyjnego oprocentowania
 • decyzja kredytowa w 48 godzin

Wstęp

http://www.gemoneybank.pl/pl/images/gem_polska.gif

Misją banku jest zaspokojenie finansowych potrzeb ludności i małych przedsiębiorstw poprzez świadczenie usług o najwyższej jakości i szybkości działania.

Historia

Początki działalności General Electric na polskim rynku usług finansowych sięgają roku 1995, kiedy korporacja stała się właścicielem Solidarność Chase D.T. Banku. Powstały na tej bazie GE Capital Bank S.A. z siedzibą w Gdańsku dynamicznie rozwija swoją działalność oferując klientom kredyty gotówkowe,
ratalne, samochodowe, a także karty kredytowe i ubezpieczenia. Szeroka oferta Banku oraz wysoki poziom obsługi kredytobiorców znajdują uznanie nie tylko wśród klientów, ale zostają dostrzeżone także przez specjalistów. Owocuje to przyznaniem GE Capital Bankowi prestiżowego tytułu „najlepszego banku 2003 roku w Polsce” przez Gazetę Bankową.

W 1998 roku Korporacja General Electric kupuje drugi Bank (Polsko-Amerykański Bank Hipoteczny S.A), który specjalizuje się w udzielaniu kredytów mieszkaniowych klientom indywidualnym. W 1999 roku Bank zmienia nazwę na GE Bank Mieszkaniowy S.A. Bardzo dobra znajomość rynku i nowatorskie rozwiązania sprawiają, że Bank spotyka się z szerokim zainteresowaniem klientów, co potwierdza trzecia pozycja GE Banku Mieszkaniowego pod względem wartości kredytów mieszkaniowych udzielonych w Polsce w 2003 roku.
Na przełomie roku 2004/2005 w wyniku połączenia GE Capital Banku z GE Bankiem Mieszkaniowym powstaje GE Money Bank S.A. z centralą w Gdańsku. Inicjatywa ta jest konsekwencją realizacji globalnej strategii korporacji General Electric w zakresie upraszczania jej struktury organizacyjnej. Połączenie Banków będących liderami w swoich segmentach rynku pozwala na stworzenie firmy stabilnej, wiarygodnej i dobrze rokującej na przyszłość. Szeroka oferta usług finansowych prezentowana przez GE Money Bank pozwala nam wyjść naprzeciw potrzebom Klientów, jak i utrzymać najwyższy poziom obsługi. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Zarząd

W skład Zarządu GE Money Banku wchodzą:

Mariusz Karpiński
Prezes Zarządu

Paul Brabazon
Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Pionu Operacji

Kent Holding
Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Pionu Finansowego

Joanna Krzyżanowska
Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Pionu Sprzedaży i Marketingu


Krzysztof Szymański

Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Departamentu Zarządzania Ryzykiem