BGŻ Leasing – wspólne przedsięwzięcie Banku BGŻ oraz De Lage Landen International
Bank BGŻ wraz z holenderską firmą De Lage Landen International utworzyły spółkę leasingową BGŻ Leasing. Jej kapitał zakładowy wynosi 40 mln zł. Po trwającym trzy miesiące pilocie w województwie wielkopolskim spółka oferuje swoje produkty leasingowe klientom w całej Polsce. Ich sprzedaż odbywa się w ponad 260 placówkach Banku BGŻ oraz u bankowych Doradców Klienta.

Wprowadzenie do oferty banku leasingu stanowi uzupełnienie oferty finansowania środków trwałych dla klientów Banku BGŻ. – W naszym portfelu jest ponad 70 tysięcy podmiotów, które potencjalnie będą mogły skorzystać z oferty leasingu – powiedziała Dorota Tomaszewska, dyrektor zarządzający ds. bankowości instytucjonalnej w Banku BGŻ. Podstawowe korzyści dla klientów wynikające z pojawienia się leasingu w ofercie to: uproszczone procedury, brak ograniczenia limitu kredytowego oraz poprawa płynności finansowej i zmniejszenie obciążeń podatkowych.

Spółka koncentruje się na finansowaniu wszelkiego rodzaju pojazdów drogowych oraz maszyn i urządzeń. – Zakładamy, że do końca 2008 roku wartość wyleasingowanych środków trwałych wyniesie 285 mln zł, a w ciągu niespełna 6 lat znajdziemy się w pierwszej piątce firm leasingowych na rynku w Polsce – powiedział Marek Lozia, prezes BGŻ Leasing.

De Lage Landen (DLL) ma ogromne doświadczenie w przeprowadzaniu międzynarodowych transakcji leasingowych. Firma została założona w 1969 roku i z powodzeniem działa w ponad 20 krajach. Jej właścicielem jest w 100 proc. Rabobank.Tags: