Bank BISE otworzył oddział przy ul. Kołłątaja
23 kwietnia został otwarty oddział Banku BISE (Banku Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych SA) w Olsztynie, który jest jego 47 placówką. Oddział mieści się przy ulicy Kołłątaja 11/12 (tuż za mostem św. Jana otwierającym olsztyńskie Stare Miasto) i jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 17.00. Dyrektorem placówki została Małgorzata Grzybowska

Zadaniem nowej placówki będzie głównie obsługa małych, średnich i MIKRO przedsiębiorstw, wspólnot mieszkaniowych i klientów indywidualnych deklaruje Małgorzata Grzybowska dyrektor nowo powstałej placówki. Bank BISE specjalizuje się także w obsłudze samorządów terytorialnych oraz fundacji i stowarzyszeń.

Jednym z podstawowych celów, przyświecających budowaniu nowych placówek Banku BISE jest stworzenie klientom jak najbardziej przyjaznej atmosfery oraz warunków ułatwiających codzienny kontakt z bankiem. Tak właśnie będzie działać nasz olsztyński oddział dodaje Małgorzata Grzybowska. Temu celowi służyć ma m.in. zniesienie powszechnie jeszcze obowiązujących w bankach barier konstrukcyjnych - odejście od okienek - dzięki czemu klient będzie obsługiwany na siedząco, przy stoliku, w bezpośrednim kontakcie z pracownikiem banku.

W oddziale w ciągu najbliższych dni zostanie uruchomiony bankomat. Wszyscy klienci nowego oddziału mogą też (za symboliczną złotówkę) korzystać z sieci bankomatów BZ WBK.

W pierwszym półroczu 2007 Bank BISE planuje otwarcie dwóch następnych oddziałów (w Kielcach i w Opolu). W drugim półroczu BISE otworzy oddział w Poznaniu, a w pierwszym tygodniu roku 2008 Oddział w Szczecinie.

Bank BISE SA został utworzony w roku 1990. Od początku jego celem było wspomaganie sektora małych i średnich przedsiębiorstw, jednostek samorządu terytorialnego oraz fundacji i stowarzyszeń. Do kręgu jego działalności należy też obsługa wspólnot mieszkaniowych oraz klientów indywidualnych. BISE dysponuje siecią 46 placówek bankowych. Od kwietnia 2006 roku BISE jest jedynym polskim członkiem Europejskiej Federacji Banków Etycznych i Alternatywnych. 22 grudnia 2006 główni akcjonariusze BISE (ARP S.A. i Crédit Coopératif) podpisali z grupą bankową DnB Nord umowę sprzedaży 76,3% akcji BISE. Dzięki transakcji znacznie wzmocni się pozycja obu banków na polskim rynku, zwiększy się zasięg, oferta i potencjał kapitałowy.Tags: