Bank BGŻ współpracuje z amerykańską firmą MoneyGram
Bank BGŻ podpisał umowę o współpracy w zakresie realizacji przekazów pieniężnych z amerykańską spółką MoneyGram. Przekazy do Polski mogą być realizowane z jednego ze 170 krajów na świecie.

- Chcąc skorzystać z usługi klienci nie muszą posiadać rachunków bankowych. Wystarczy wypełnić prosty formularz – powiedział Stefan Jerzak dyrektor departamentu instytucji finansowych w Banku BGŻ. Dodał, iż nadanie/wypłata kwoty przekazu odbywa się w systemie on-line. - Dzięki temu pieniądze można odebrać w ciągu zaledwie 10 minut od momentu ich nadania – podkreślił Stefan Jerzak. Odbiorca sam decyduje, w którym spośród ponad 260 oddziałów Banku BGŻ podejmie środki. Przekazy denominowane są w trzech walutach: EUR, USD i PLN.

Obecnie Bank BGŻ ma zawarte umowy o współpracy dotyczące przekazów pieniężnych z takimi firmami jak: MoneyGram, Vigo (USA), Doma (USA), One Money Mail (Wielka Brytania).

MoneyGram jest drugim, co do wielkości w skali globalnej – po Western Union – potentatem w branży przekazowej. Firma istnieje od 1940 roku, obecnie jest notowana na New York Stock Exchange (NYSE: MGI). Obsługuje transakcje w 25 walutach świata, posiadając przy tym sieć 125 tysięcy punktów obsługi w 170 państwach na całym świecie.

Transfery firmy MoneyGram są realizowane na rzecz osób fizycznych.Tags: