Rekord trasy w 4. mBank Łódź Maratonie pobity!

Zwycięzcą 4. mBank Łódź Maratonu został Artur Osman, który ustanowił nowy rekord trasy - 2:20,31. W kategorii kobiet zwyciężyła Julia Sroka z Ukrainy z czasem 3:07,24.

13 maja br. ulicami Łodzi już po raz czwarty pobiegli uczestnicy mBank Łódź Maratonu.

Finał biegu maratońskiego był bardzo emocjonujący, bowiem o zwycięstwo na ostatnich metrach walczyło trzech zawodników. Ostatecznie zwyciężył Artur Osman z ULKS Łączna, który miał zaledwie czterosekundową przewagę nad Victorem Starodubcewem z Ukrainy. Trzecią pozycję zajął Siergiej Redko (Ukraina) z czasem 2:20,50.

W półmaratonie najlepszy okazał się Tomasz Antoniak z Zdzieszowic (1:11,39), na drugim miejscu znalazł się Jan Marian Wróblewski z ENTRE.PL TEAM Magdalenka (1:11,52) zaś trzecie miejsce przypadło Tomaszowi Sobczyk z KB Odra Wrocław. Wśród kobiet najlepsza okazała się Katarzyna Panejko-Wanat z MONARU Głosków, która przybyła na metę z czasem 1:29,00.

W XIV Ogólnopolskim Otwartym Biegu o „Złoty Toporek" zwyciężył natomiast Piotr Manikowski (0:35,08) z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie. Na drugiej pozycji uplasował się Bartosz Babicki (NZ Gilenichów), trzeci do mety dobiegł Sergiusz Olejniczaczak (MOSiR Łódź).

W tegorocznej edycji maratonu, obok elity, pobiegł także prezes zarządu BRE Banku SA, pomysłodawca łódzkiego maratonu Sławomir Lachowski oraz Grzegorz Kołodko - były wicepremier oraz minister finansów.

Klasyfikację dla instytucji finansowej w kategorii maraton wygrał Arkadiusz Recław (3:20,40) z York System AT, zaś w półmaratonie triumfował Łukasz Gabrych (1:23,40), należący do klubu BRE Runners. Zwycięzcy odebrali dyplomy z rąk przedstawiciela Związku Banków Polskich - Przemysława Wiśniewskiego.

W tym roku przygotowano także specjalny bieg dla VIP-ów, w którym wzięli udział m.in. Wiceprezydent Łodzi Hanna Zdanowska, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Krzysztof Makowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi - Dariusz Gałązka wraz z synem Jakubem, a także członek zarządu organizatora - Rudzkiego Klubu Sportowego, Tomasz Trela.

W czwartej edycji mBank Łódź Maratonu wzięło udział 604 biegaczy m.in. z Kenii, Maroko, Ukrainy, Szwecji.

Piękna pogoda zachęciła wielu Łodzian do kibicowania biegaczom. W wiosce maratońskiej, w pobliżu startu/mety biegu, dla kibiców organizatorzy przygotowali wiele atrakcji - dziewięciometrową ściankę wspinaczkową, występy zespołów dziecięcych, dla dzieci eurobungy, suchy basen, miniboisko do gry w koszykówkę i piłkę nożną.

Patronat Honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego oraz Polski Komitet Olimpijski.

Organizatorami imprezy są Rudzki Klub Sportowy, firma R.I.S.K Wojciech Jemioło, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. mBank jest partnerem strategicznym maratonu.